Zásahy SDH Řevnice

2013

• Následuje cca dvouměsíční čerpání zatopených prostor. Studny, objekty, zahrady.
  • 4.6.2013, úterý
    Hladina řeky v noci kulminovala. Hráz odolala. Monitorujeme zvyšující se hladinu spodní vody a průsak skrz hráz. Dále obcházíme hráz a hledáme nejnižší místa. Povodňová komise varuje před ukvapeným odčerpáváním zatopených sklepů. Navečer začíná odčerpávání vody v ulici Mánesova, hasiči z Ořecha čerpají v oblasti už od odpoledne. Přidávají se kolegové ze Stříbrné Lhoty.
  • 3.6.2013, pondělí
    Dopoledne upozorňujeme obyvatele v ohrožených oblastech na možnou evakuaci, pozdě odpoledne povodňová komise evakuaci vyhlašuje. Tam kde je už voda, operujeme a evakujeme s člunem. Končíme o půlnoci. Souběžně dobrovolníci od večera navyšují hráz od řevnických závor k letovskému mostu pytli s pískem. V mezičasech odčerpáváme jeden lehce zatopený sklep v lokalitě pod hřbitovem a snažíme se, bohužel neúspěšně, přesvědčit majitele zatopené chaty v ulici Ke strouze, aby objekt kvůli stoupající hladině vody opustil.
  • 2.6.2013, neděle
    Zásahová jednotka do rána čerpala stoupající hladinu u čistírny odpadních vod (stavidla), situace je nepříznivá hladina řeky stále stoupá, nakonec jsme spolu s jednotkami z okolních obcí museli vodě ustoupit. Celková kapacita čerpadel je cca 10m3/min. Se svítáním přijíždí velkokapacitní čerpadlo z Kladna, bohužel ani to přečerpávat nestíhá.
  • 1.6.2013, sobota
    Zásahová jednotka je v pohotovosti v souvislosti se stoupající hladinou řeky Berounky a neustávajícícmu dešti. Večer ve 22.00 začíná povodňový kolotoč, přečepáváním potoka u čistírny odpadních vod (zavřeného stavidla ) a evakuací obyvatel chat v Mokropsích
  • 9.5.2013
    Pátrání po pohřešovaném chlapci v lese v okolí Kejné rokle. Viz. iDNES nebo Novinky

• 12.7.2012
    Likvidace následků větru - úklid stromu ze silnice na Svinaře
  • 18.5.2012
    Požár dřevěné novostavby, Zadní Třebaň
  • 29.2.2012
    Požár sazí v komíně, ulice v Potočině

• 19.8.2011
    Asistence HZS Řevnice při odstraňování následků větru na ostrově v Řevnicích (Nahnutý vzrostlý modřín opřený o chatu bylo třeba pokácet lezeckou technikou.)
  • 21.7.2011
    Čerpání vody po vydatných deštích (zahrada v Letech pod lesem, sklep v Nezabudické ulici)
  • 21.4.2011
    Požár stohu balíků slámy Řevnice - Na Borech